Targaryen Fire toller Kennel Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Naše historie

Úplný začátek naší chovatelské stanice byl jednoho prosincového večera roku 2011 v baru, kde mi kamarádka představila kluka Michala, co má fenku Fridu a potřebuje pomoct s jejím uchovněním. Já jsem v té době měla již dorostence Artieho – Maďarského ohaře – a věnovala jsem se s ním lovecké kynologii. No a nebyla bych to já, dobrá duša, abych mu to neslíbila... Takto jsem poznala Fridu – zakladatelku CHS. Navštívili jsme pár výstav, složili zkoušky a uchovnili. Po zhruba půl roce jsme spolu s Michalem začali i randit, rok nato se sestěhovali a nyní nás v létě 2017 čeká svatba. Naše smečka se za tu dobu krásně rozrostla na aktuální čtyři kousky. 

Oba jsme lidi z města, ale díky našim čtyřnohým miláčkům jsme zjistili, že je nám mnohem lépe v přírodě. Než se nám podaří dostavit náš vysněný baráček, bydlíme na samotě u lesa na chatě po prarodičích, kterou jsme si sami zrekonstruovali.

Kdo je tu chovatel

Možná jste si všimli, že v rodokmenu Arynky je uveden jako chovatel Michal Čížek, ale u Cersei jsem to již já. Vše vyplývá z našeho vývoje :) Při zakládání chovatelské stanice bylo samozřejmé ji napsat na Michala, Frida byla jeho fenka a já byla jen pomocník. Avšak od začátku jsem veškerou agendu kolem, včetně porodu, měla na starosti já, jelikož pejsci byli již od dětství má vášeň. A protože jsme spolu jako pár byli i po druhém vrhu a faktický chovatel jsem byla já, nechali jsme CHS přepsat na mě a Michal již figuruje jen jako můj partner, opora a tvůrce těchto stránek. Některé texty jsou tu ještě od něj :)

Čemu se věnuji

Obrovskou část mého času zabírá péče o psíky včetně výcviku. Přibližně dva roky tedy již nemám klasické zaměstnání, ale snažím se podnikat, abych měla více volného času. 

S pejsky se věnuji canisterapii, před dvěma lety jsem si udělala trenérskou licenci plus výživové poradenství a dělám kouče zdravého životního stylu a jedné menší firmě vedu mzdové účetnictví.