Targaryen Fire toller Kennel Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Toller podle mého manžela :) 

Jsem menšího vzrůstu, takže mně dokáže ovládat i předškolní dítě, nebo maminka s dítětem. Málo toho sním a jestli si někdo myslí, že dlouhé chlupy jsou překážka, tak ať si někdy zkusí vysát ty krátkosrsté "jehličky" ze sedačky nebo pelíšku, aby viděl:)... Mně stačí 1x tydně trošku vyčesat a jsem v pohodě:) (haf)

Rychle se učím a jsem poslušná, jen po mně nechtějte rozvážnost a klid, když mám plnit nějaký úkol. Trpělivost mně moc neříká a musím mít všechno hotové hodně rychle!:).. Když ale máte piškot, dám se snadno přesvědčit i o tom že červená je bílá... A jako bonus, když už fakt něco před "cizíma" udělám, tak stačí říct: "To je ještě štěně, paní... ". Protože si mně často pletou s malým zlatým retrívrem:) ...

O plemení Nova scotia duck tolling retriever

Nova Scotia Duck Tolling Retriever, nebo v krátkosti Toller, je střední plemeno vyšlechtěno z loveckého psa. Toller byl hlavně chován pro lov. Je to nejmenší z retrívrů, a je často mylně považován za malého Zlatého retrívra. Psi a fenky plemene novoskotského retrivra jsou známy jako inteligentní, ostražití, "high-energy" psi. Psi tohoto plemene dostali své jméno, protože mají schopnost přilákat vodní ptactvo do lovcovi blízkosti. Toto plemeno pochází z jihozápadní Kanady (Nové Scotsko), kde byl používán na lov kachen.

Tolleři byli pojmenováni Nova Scotia Duck Tolling Retriever pro svou schopnost lákat vodní ptactvo do střelcova dosahu, tzn. "tolling". Lovec zůstává ukryt a pošle psa ven dovádění a hrát si do blízkosti vody, obvykle tím, že hodí míč. Pes se velmi podobá lišce a tak jeho neobvyklá aktivita a bílé znaky způsobý, že kachny jsou zvědavé a plavou prozkoumat co se na břehu děje.

Když jsou  ptáci blízko, lovec volá psa zpět:. Lovec se pak zvedne, vyplašení ptáci jsou přinuceni k letu, což mu dává příležitost je střelit. Toller pak přináší všechny sestřelené ptáky (kachny). Novo skotský retriver je vhodný zejména pro přinášení ze studené vody, protože má nepromokavého dvojitou srst. (nutné ho ale chovat celou dobu venku, poku ho chcete v zimě pouštet do vody !)

Povaha tollera

Nova Scotia Duck Tolling Retriever je velmi inteligentní, ostražitý, energický pes. Jsou velmi přítulní a cítí s rodinnými příslušníky. Je velmi trpěliví s dětmi. Plachost u dospělých psů je považováno za vadu. Vvynikají v mnoha typech soutěží, jako je například agility, poslušnost...

Kachna je pro psi tohoto plemene "pracovní zvíře", a novo skotský retrivr je nejšťastnější, když má nějakou práci. Fyzická stimulace by měla být poskytnuta pro tyto psy každý den, protože se může stát destruktivní, pokud není dobře veden. Nebo je o samotě příliš dlouho. Standard plemene říká, že pes /i fenka/ by měli mít silnou vytrvalost a lásku k vodě.